Алюминиевые Системы Reynaers

Zigmar



Приклад неправильного монтажу

Нині великі світлопрозорі фасади, розсувні системи, мають попит дедалі більше. Сучасний дизайн та архітектура задають темп на скління великих розмірів, що практично неможливо реалізувати в ПВХ профілях. І тут на допомогу виходять виробники алюмінієвих систем. Вартість алюмінієвих конструкцій значно вища у порівнянні з вікнами з ПВХ профілів. Але проблем в експлуатаційних умовах таких як промерзання, продування, перебіг, деформація та інші тут також багато. У 70% випадків отримані рекламації через неправильно виконану установку, та підбір матеріалів для монтажу.
Багато хто звинувачує переробників профілю у всіх гріхах, хоча і тут нюансів вистачає, але в основному рекламаційні випадки саме через огидний монтаж при цьому незалежно від бренду профільної системи. Один обиватель вирішив замовити розсувні системи у польської компанії, хоч вартість і була вищою, але довіра до європейського виробника взяла гору. Клієнт був переконаний, що якість конструкцій за умовчанням має бути кращою. Очікування якості продукції постачальники виправдали, але те, що сталося під час монтажу розсувних систем Schuco, ні в казці розповісти ні пером написати.

Незважаючи на європейський досвід у монтажі, польські майстри виконали роботу жахливо, на фото вище видно основні помилки у монтажі підйомно-зсувних систем. Я перерахую лише кілька: навантаження не повинно передаватися на основу через обрізки з відходів дерева, цегли, повинна бути надійна, підготовлена ​​основа виведена в рівень, на яку передається навантаження під час експлуатаційних умов по всій площині, інакше стулка просяде, надалі, промерзання, продування, не уникнути.

Крапки кріплення не відповідають рекомендаціям ДСТУ, монтажна піна не захищена, і багато іншого... Можна тільки уявити реакцію клієнта, який заплатив у районі 20 т. євро, коли він побачив “недоєвропейський монтаж” його чудових систем Schuco. Те саме на жаль відбувається і в нашій країні. Але народжуються й відповідальні компанії у сфері монтажу світлопрозорих конструкцій, адже монтаж насправді не має виглядати, оскільки ми його звикли бачити в Україні протягом багатьох років, монтаж це ціла наука, інженерія, вирішальний фактор надійної експлуатації продукції протягом багатьох років. У цій статті поговоримо про особливості монтажу алюмінієвих конструкцій, на прикладі наших робіт.

Від правильного виміру залежить багато. Замірник повинен мати як мінімум будівельну самоосвіту, закінчивши курси, пов'язані з будівництвом, в ідеалі мати вищу будівельну освіту. Це допоможе бачити ситуацію наперед, розуміти принципи влаштування монтажних вузлів, читати креслення, проектну документацію, мати уявлення щодо утеплення вузлових примикань, утеплення укосів зовні, всередині. Наприклад, висота порога після оздоблювальних робіт безпосередньо залежить від висоти матеріалів для підлоги та інших складових. Важливо враховувати додатковий розмір для можливості утеплення найбільш уразливих зон промерзання в районі примикань, дати рекомендації, щоб уникнути утворення грибка на укосах, промерзання вузлових примикань тощо. Вимірювання слід здійснювати за наявності спеціальної вимірювальної техніки, залежно від конфігурації та складності отвору: лазерної техніки, в окремих випадках за допомогою топографічної зйомки, оптичного нівеліру, рулетки.
Изображение 17

Процес виміру для складання проекту та подальшого монтажу

Процес виготовлення та монтаж алюмінієвих систем на порядок відрізняється від монтажу вікон ПВХ, особливо за наявності розсувних систем, радіусних та складних нестандартних конструкцій. Будувати конструкції, промалювати вузлові примикання, та здійснювати влаштування монтажних вузлів, слід на підставі проектної документації. Наприклад, встановлення несистемних рішень, так званих жорстких склопакетів в алюмінієві профільні системи, ми виконували на підставі проектної документації інжинірингової компанії ПІК груп. Ними було розроблено та спроектовано компенсаційний вузол для малих переміщень покрівлі. Наявність проекту дозволяє мінімізувати помилки у монтажі, контролювати виконання робіт. Що в кінцевому підсумку приведе до хорошого результату, принаймні такого монтажу як я описував вище на фото, точно не отримаємо.

Слід зробити підготовку отворів, за допомогою ґрунтовки глибокого проникнення ст-16, і ґрунт фарби ст-17. Обробка забезпечує необхідне зчеплення основи стіни з матеріалом для пристрою монтажного вузла, утворюється однорідна поверхня, що володіє високими адгезійними властивостями, також у разі погано підготовленої основи, слід провести чернові роботи оштукатуривши проріз, це допоможе зробити якісне проклеювання пароізоляційних стрічок і стрічок ПСУЛ.


Особенности в монтаже алюминиевых констуркций

Підготовка та обробка отвору перед пристроєм монтажного вузла?

На деяких об'єктах де немає можливості якісно проклеїти пароізоляційні стрічки, ми рекомендуємо та надаємо замовнику техзавдання з підготовки отвору. Наприклад, рекомендуємо підрізати чверть, вирівняти поверхню укосу за допомогою цементного розчину, підрізати проріз для влаштування теплої основи з метою запобігти промерзанню в зимовий період.


Особенности в монтаже алюминиевых констуркций

Антикорозійна установка сталевого кріплення

Для монтажу алюмінієвих конструкцій можна застосовувати сталеве кріплення, у вигляді анкера, нагелю, але не можна з'єднувати безпосередньо з алюмінієм, щоб уникнути корозії, потрібно це робити через прокладку у вигляді шайби з нержавіючої сталі, каучукової прокладки, бутилової стрічки, фізично зшитого пінополіетилену, з нержавіючої сталі, яка сумісна з алюмінієм та не призводить до корозії.


Особенности в монтаже алюминиевых констуркций

Неправильний (ліворуч) та правильний (справа) елемент кріплення