Алюминиевые Системы Reynaers

Натхнення для будівництва я знаходжу просто в природі 

Архітектор Хууб ван Лаарховен

На плане он выглядит амебой, а его округлая крыша напоминает панцирь черепахи. К тому же, этот дом, в котором преобладают такие материалы как черепица, кирпич и дерево, настолько слился с пейзажем, что кажется его порождением. Все эти качества жилого дома в с. Тетеринген характерны для творческого подхода архитектора Хууба ван Лаарховена: “Основу моих проектов составляет понятие гармонии. Гармония порождает равновесие. Равновесие между светом и тенью, большим и маленьким, открытым и закрытым, жизнью и смертью и между архитектурой и природой”.

У всьому будинку відчувається присутність лісу

Ван Лаарховен говорить: “Натхнення та повага до навколишнього простору та людей дуже важливі. Без природи життя землі було б неможливим. Екологічне будівництво, термін, що використовується з приводу і без приводу, для мене означає відповідальність, яку має брати на себе кожна розсудлива людина”.

- “Ми, діти двадцять першого століття, все далі віддаляємось від природи. На мою думку, так ми втрачаємо основу нашого існування. Я вважаю, що необхідно будувати та жити у балансі з природою. При цьому мова, наприклад, може йти про роботу з натуральними будівельними матеріалами та максимально можливе збереження природи. Крім цього, природа є основним джерелом мого натхнення завдяки тому багатству форм, пропорцій, кольорів та матеріалів, яке вона пропонує”.

У цьому будинку відразу стає зрозумілим, що саме природа є джерелом натхнення для Ван Лаарховена. Одним із мотивів даного проекту став черепаший панцир. І це не випадково: власник будинку з дитинства тримає черепах як домашні тварини. Цей замовник уже багато років стежив за творчістю Ван Лаарховена і знав, до кого він звернеться з проханням проектувати його будинок, якщо він вирішить побудувати його. Він надав Ван Лаарховену повну свободу дій на будівництво будинку в лісі, що, за словами архітектора, не завжди так просто, як здається. Будинок характеризується своєю спрямованістю на місцевість та вид, що відкривається з вікон. Саме завдяки цій спрямованості у всьому будинку відчувається присутність лісу та розуміння того, що ти в ньому живеш. Цей ефект посилюється завдяки тому, що конструкція будинку, що несе, зроблена з дубових стволів. Різниця між простором усередині та поза домом зведена до мінімуму, і виникає враження, що ліс продовжується в самому будинку.

Вибір фасадної системи компанії Reynaers

Різниця рівнів ділянки використана для будівництва нульового поверху. Обсяг запропонованої замовником забудови перевищував норми, допустимі згідно з планом призначення ділянки. Однак у плані призначення було дозволено підвал, що стало рішенням проблеми. Для забезпечення достатньої кількості сонячного світла в центрі будинку була встановлена ​​світлова шахта, яка не тільки висвітлює підвальний поверх, а й з'єднує всі три поверхи будинку візуально. Фасад цієї світлової шахти виконаний із застосуванням фасадної системи CW 50 компанії Reynaers. На перший погляд здається, що існує суперечність між алюмінієм та натуральними матеріалами, з якими звик працювати Ван Лаарховен. “Я дійсно зазвичай працюю з дерев'яними елементами”, - визнає Ван Лаарховен, - “але в цьому випадку мало сенс вибрати алюміній з різних причин: легкість обслуговування, довговічність та важлива для мене якість цього металу – він легко піддається вторинній переробці. Коли ухвалювалося рішення про вибір фасадної системи компанії Reynaers Aluminium для світлової шахти, також було вирішено використовувати алюміній для великих вікон. З'ясувалося, що він чудово та гармонійно вписується в органічну архітектуру Ван Лаарховена.

Житловий будинок, Тетерінген, Нідерланди

Архітектор: Van Laarhoven Combinatie Architecten BNA, Гілзе

Замовник: приватна особа Конструктор: Aluminiumbouw D’n
Boeij BV, Схайк Підрядник: Biologisch Bouw Collectief, Рил
Використані системи Reyna />
Текст: Ханс Ібелінгс
Фото: Wim Tholenaars