Алюминиевые Системы Reynaers

 

 

Примітно злиття стилів: модерну та традиційного національного будинку
Вілла Rotonda була спроектована молодими архітекторами Пітером і Томасом Бедо, що продовжують традиції архітектурного бюро в Гойрлі, яке в 1930-ті роки було засноване їхнім дідом Йосом Бедо, а згодом очолювалось їхнім батьком – Пером Бедо. З 1950 року бюро зосередило свою увагу на роботі у двох стилях: модерну та традиційного національного будинку. В обох цих напрямках безпека та комфорт відіграють велику роль. Представлений будинок включає елементи типового традиційного будинку зі скатними дахами, віконницями вікон та масивними димарями.

Резиденція у Гойрлі поєднує у собі обидва напрями. З вулиці будинок виглядає традиційно закритим, а з боку саду ми бачимо відкритий та сучасний простір. Традиційний зовнішній вигляд був продиктований планом зонування, в якому було визначено вимоги до даху нової будівлі, з метою відповідності сільській атмосфері Гойрле – атмосфері, яка, до речі, значною мірою була створена роботою діда та отця Бедо. За винятком двох великих вікон, сторона будинку звернена до головної вулиці закрита, захищаючи мешканців від шуму, що викликається дорожнім рухом на найближчому жвавому перехресті з круговим рухом. Це також пояснює назву будинку: вілла Ротонда. Скоріше, це не посилання на знамениту віллу Андреа Палладіо біля Віченці в Італії, а іронічний коментар, що вказує на місцезнаходження будинку поблизу перехрестя з круговим рухом. Вода, що частково оточує будинок, посилює враження відокремленості та неприступності. З боку вулиці будинок виглядає як варіація на тему типового голландського житла, з черепичним скатним дахом та сірими цегляними стінами.

Завдяки закритому з боку вулиці фасаду можна насолоджуватися абсолютним спокоєм та світлою, відкритою вітальнею
Вода, що частково оточує будинок, посилює його приватний, непроникний характер. З боку вулиці будинок виглядає традиційним та закритим, а з боку саду розкривається як відкритий та сучасний простір. Південна сторона будинку виходить у глибокий садок. Тут фасад майже повністю прозорий. Для фасадів було використано розсувну систему Reynaers CP 155-LS, яка може керуватися автоматично. Це дозволяє відкривати вітальню-кухню в сад так, що внутрішнє приміщення та зона на відкритому повітрі утворюють єдине ціле. Великий басейн у саду – це лише одна з численних зручностей, пропонованих віллою. Майже кожна кімната цього будинку звернена до великого саду. Патіо з водоймою забезпечує розсіяне освітлення інтер'єру.

Системи Reynaers: CS 68-HV, CP 155-LS

Великі розсувні двері CP 155-LS можуть керуватися автоматично Відкриті простори, що переходять один в одного, завдяки великим розсувним дверям. Похило-поворотні вікна, виготовлені за допомогою CS 68-HV (з прихованими стулками), також можуть керуватися автоматично. Рішення використовувати мінімалістський варіант CS 68 зі схованими стулками підкреслює абстрактний вигляд цього будинку з його непомітним дизайном, в якому простота проявляється не тільки у вікнах. Вона також проявляється в абстрактній деталізації карнизів. Розсувні двері та вікна, що автоматично керуються, є частиною вражаючого набору електроніки будинку, яка служить для підвищення рівня комфорту, закладеного вже в архітектурі. Майже кожна кімната цього будинку звернена до великого саду. Закритий фасад з боку вулиці, дозволяє насолоджуватися з одного боку повною самотою, з іншого боку - світлим, відкритим життям. Завдяки такому дизайну будинку, два молоді архітектори досягли оптимального поєднання двох світів: сучасного і традиційного, тим самим довівши, що гідні слідувати своїм попередникам.

Вілла «Ротонда», Нідерланди

Архітектор: Bedaux de Brouwer Architecten B.V., Гойрле
Генеральний підрядник: Aannemersbedrijf Houtepen B.V., Гойрле
Виробник: Aluminiumbouw n Boeij B.V., Схайк
Системи Reynaers: CS 68-HV, CP 155-LS

Текст: Ханс Ібелінгс
Фотографії: Майкл Ківіте