Чому розсувні системи продувають? Чи можна встановлювати у житлові приміщення?
Встановлювати розсувні системи у житлові приміщення можна і потрібно. Сучасна архітектура, дизайн однозначно диктують моду в склінні великих форматів, де розсувні системи є родзинкою будь-якого проекту! Існує багато особливостей у монтажі розсувних систем. Тут все дуже відрізняється від монтажу віконних конструкцій. Встановивши розсувну систему за принципом віконної конструкції на анкерні пластини, з передачею навантаження на опорні колодки тощо, отримуємо низку проблем в експлуатаційних умовах.
У цій статті я виокремлю три найпоширеніші рекламації, а також поділюся власним досвідом інсталяції розсувних систем, застосувавши який, ви гарантовано не отримаєте нижче перелічені проблеми:
Заклинює стулка через провисання або перекос верхньої рами.
Відсутній герметичний притиск у районі рами та стулки, через недостатньо рівну та надійну основу.
Промерзає нижню основу та поріг розсувної системи. У 90% випадках подібні проблеми виникають не з вини виробника, хоча у складанні розсувних систем існує також багато тонкощів, але основна причина – непрофесійна інженерія та неправильно виконаний монтаж.
У 90% випадках подібні проблеми виникають не з вини виробника, хоча в складання розсувних систем існує також багато тонкощів, але основна причина - непрофесійна інженерія, і неправильно виконаний монтаж.
На фото №1 тріщина на порозі розсувної системи. До цього призвела відсутність пристрою відведення води із зовнішнього боку (дренаж).
На фото № 2 видно опорні підкладки під порогом розсувної системи, якими намагалися виставити конструкцію за рівнем, в результаті після встановлення склопакетів під вагою 650 кг поріг прогнувся і утворилася щілина між рамою і стулкою.
Фото № 3. Верхня рама зафіксована на «бляшанку», так звану анкерну пластину, це призвело до провисання рами, згодом стулка заклинила.
Фото №4. Загальний вигляд конструкції.
Діляюся власним досвідом в інсталяції розсувних систем на одному з наших об'єктів.
Для кріплення верхньої рами ми не застосовуємо анкерні пластини, щоб уникнути провисання. Ми розробили технологію кріплення рами до отвору за допомогою плаваючих кронштейнів. Кронштейни виготовлені із металевих куточків. Один куточок прикручений до зовнішнього профілю, інший до внутрішнього, які з'єднуються з куточком закріпленим до перемички з довгим отвором для регулювання. Після позиціонування рами в отворі виставляємо її за рівнем і з'єднуємо кронштейни за допомогою гвинтів.
Для встановлення розсувної системи потрібна ідеально рівна і надійна основа, що фактично неможливо виконати з бетону і т.д. Я бачив різні рішення, промальовані конструкторами, наприклад, монтаж на металевий швелер, що на мій погляд не виправдано, так як метал безпосередньо є мостом холоду, і виставити ідеальний рівень, наприклад, при системі завширшки до 7 м. п. без застосування підкладок, це практично неможливо. У такому разі отримаємо відхилення від рівня, що може призвести до перекосу рами та відсутності герметичного притиску. Ми розробили регульовані консолі для нижньої основи матеріалу скловолокно, коефіцієнт теплопровідності даного матеріалу дорівнює коефіцієнту дерева, міцність прирівнюється до сталі. Зробивши розрахунки, випробування і реалізувавши на практиці це рішення, можу з упевненістю сказати, для конструкцій понад 400 кг на сьогоднішній день, це ідеальне рішення. Я вже не говорю про конструкції, які вагою понад 1000 кг. Найближчим часом плануємо отримати патент на даний винахід.
Консоль складається із шпильки діаметром 12 мм, профільної труби 4х40х40 мм, шайби, гайки та контргайки. Перед встановленням шпильки діаметром 12 мм необхідно зробити отвори в підставі максимально рівно по вертикалі з кроком 300 мм. Буримо отвори за допомогою шаблону. Після цього прибираємо пил з отворів і встановлюємо шпильку на хімічний анкер. Регулюємо консолі та виставляємо в один рівень за допомогою оптичного нівеліру.
Фіксуємо профільну трубу зі скловолокна завтовшки 4 мм за допомогою гайки та контргайки. забезпечуємо герметичні з'єднання, прокладаємо герметик для герметичної стикування рами та консолі. На нижній поріг розсувної системи прикручуємо куточки, які фіксуємо до профільної труби. Проклеюємо пароізоляційні стрічки і встановлюємо конструкцію на ідеально рівну і надійну поверхню. З боків раму фіксуємо на анкерні пластини завтовшки 2 мм. Також слід провести утеплення кріпильних матеріалів.
Після фіксації конструкції в отворі, переходимо до утеплення нижньої основи. Для утеплення застосовуємо ЕППС у два шари, 50 мм + 50 мм. Разом отримуємо теплу основу з ЕППС товщиною 100 мм, яка в майбутньому сховається під чорновий, виконає функцію розриву моста холоду між зовнішньою і внутрішньою основою. Таке рішення дозволяє знизити тепловтрати та запобігти промерзанню. Для відведення води із зовнішнього боку, необхідно спроектувати та реалізувати рішення щодо влаштування дренажу, відведення вологи та води. Рекомендую реалізувати дренаж із нержавіючої сталі. Але до кожного об'єкта необхідно підходити індивідуально, оскільки ззовні можуть бути різні матеріали для основи, починаючи від бетонної стяжки, закачуючи терасною дошкою.
Друзі, сподіваюся, що ця інформація була для вас корисною! Нехай у нашій країні прибуде якісна інсталяція розсувних систем!