Алюминиевые Системы Reynaers

Zigmar



Одна з найуразливіших зон промерзання та тепловтрат на віконних конструкціях у підлогу – це нижня основа. Ця проблема викликає низку рекламацій, у зимовий період можна спостерігати навіть замерзання льоду в районі примикання рами та підлоги. Також проблемну зону можна побачити за допомогою спеціального приладу – тепловізора або пірометра. Проблема в існуючих містках холоду, і ділянках, що мають знижений термічний опір, що і призводить до промерзання основи. На етапі будівництва будинку необхідно передбачити цей фактор, наприклад встановити ЕППС в зоні примикання віконної конструкції до основи. Але з досвіду скажу, що 99% компаній цього не роблять, і навіть за такого пристрою це не надійна основа для встановлення віконної конструкції в підлогу.

Устройство теплового основания, на окнах в пол, раздвижных системах

На фото двері з виходом на терасу, конструкція встановлена ​​на бетонну основу, без влаштування «теплого порога». На екрані тепловізора дуже добре видно проблемну зону, вона виражена червоним кольором. Температура всередині приміщення +24 °С, температура повітря зовні – 8 °С, зона порога із зовні +6 °С. Як бачимо, тепловтрати досить високі. Також на ілюстраціях видно як ми знімаємо температуру поверхні за допомогою пірометра всередині будинку, без теплої основи підлога промерзає, маючи температуру поверхні в районі примикання - 3,9 ° С, в той момент коли температура на поверхні укосу цього ж отвору + 11,4 ° С . У сильні морози траплялися ситуації, коли труби теплої підлоги, що знаходяться поблизу вікна, перемерзали.

Щоб уникнути подібних рекламацій, у цій статті я поділюся прикладами з особистого досвіду, як ми вирішуємо подібні проблеми шляхом влаштування теплої основи, а саме, встановлення додаткового профілю 100 мм. Також ми публікуємо фото з перевіреним результатом, де в зимову пору року перевіряли ефективність улаштування теплої основи за допомогою тепловізора.

Привожу примеры реализации данного решения на объекте в Киевской обл. с Малютянка, в коттеджах из стенового материала газобетон марки D400. Перед установкой теплого основания на окнах в пол необходимо правильно подготовить проем. Для этого нужна нулевая отметка чистового пола с учетом напольного покрытия, которую необходимо согласовать с заказчиком, прорабом, либо другим уполномоченным лицом. Согласование нужно оформить на бумаге с подписями обеих сторон, подрядчика и исполнителя, чтобы в случае изменения напольных материалов, которые могут иметь другие размеры по высоте, избежать недоразумений с заказчиком, а в случае необходимости аргументировать конструктивно.

От нулевой отметки отмечаем размер на глубину доборного профиля 100 мм, учитываем зазор для установки опорных колодок и устройства монтажного узла. Далее при помощи штробореза вырезаем бетонное либо кирпичное основание необходимого размера. Штроборез следует применять в комплексе с пылесосом, в противном случае пыли будет очень много. После этого очищаем проем от пыли при помощи пылесоса, и пропитываем грунтом СТ16.

Для влаштування теплої основи застосовуємо додатковий профіль 100 мм, з армуванням у двох камерах. Якщо з зовнішнього боку необхідна установка відливів, слід застосувати додатковий профіль трохи меншого розміру, ніж монтажна ширина рами. Наприклад, до рами REHAU GENEO 86 мм додатковий профіль – 100х70 мм.

 

Щоб уникнути промерзання в районі примикання рами з додатковим профілем, слід укласти всередину утеплювач і з'єднати, проклавши герметик, рекомендую Soudal Silirub 2. Як утеплювач можна використовувати стрічку ПСУЛ. Але найкращий варіант – фізично пошитий пінополіетилен, під час скручування добору з рамою він не намотується на шуруп.

Устройство теплового основания

Гвинти розміщуємо на відстані 25-30 мм. Після кріплення додаткового профілю до рами, на добір приклеюємо утеплювач – фізично пошитий пінополіетилен товщиною 5 мм, з внутрішньої сторони, який також виконає функцію демпфера після заливки стяжки. З торця додатковий профіль слід прокласти піну і закрити пароізоляційною стрічкою.
Устройство теплового

Устройство теплового основания, на окнах

Для передачі навантаження на основу, встановлюємо конструкцію на опорні колодки із ПВХ, розміщуємо їх згідно з ДСТУ. Зверніть увагу: як опорні колодки в ДСТУ дозволено застосовувати матеріал з ПВХ, або з дерева твердих порід, оброблені спеціальним просоченням.

reynaers Устройство теплового основания, на окнах в пол, раздвижных

Ні про які відходи з дерева не може бути мови! Інакше при передачі навантаження конструкція просяде, а розпірні клини з відходів дерева насичать вологу, промерзнуть, а також руйнуватимуться згодом.

Кріплення – оцинковані пластини 200х40х2 прикручуємо до рами, розміщуємо згідно з ДСТУ по 15 см від кожного кута внутрішньої частини рами та центру імпоста. Наступні точки кріплення розмістили через 60 мм у профілі, що ламінує, і через 70 мм в білому. Враховуючи пористий та м'який матеріал газобетон, у вигляді основного кріплення до отвору застосовуємо хімічний анкер Hilti hit-mm plus. Пластину ми утеплили фізично пошитим пінополіетиленом, тому що кріплення також є мостом холоду.
Устройство reynaers теплового основания, на окнах в пол, раздвижных системах